Program 2014

ROMANIA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
21 AUGUST - 31 AUGUST, EDIŢIA A X-A, VAMA VECHE
Amfiteatru - LA PESCARIE si SANDALANDALA
21 August - 30 August 2014
AMFITEATRU-LA PESCARIE
  Ora Titlul Regizor Durată (min.)
20.45 – 22.30 O NOAPTE MINUNATĂ ÎN SPLIT / A WONDERFUL NIGHT IN SPLIT Arsen Ostojic    
22.45 – 24.30 ROMANTICII / THE ROMANTICISTS Shoghik Tadevosyan / Areg Azatyan    
20.45 – 22.45 FRAŢII. ULTIMA CONFESIUNE /BROTHERS. THE FINALCONFESSION Viktoria Trofimenko    
23.00 – 24.15 CRULIC Anca Damian    
20.45 – 22.15 POST PARTUM Delphine Noels    
22.30 – 24.05 EST-ALGIA / EASTALGIA Daria Onyshchenko    
20.45 – 22-20 IMPECABILII / THE IMPECCABLES Ramin Matin    
22.45 – 24.15 JUCĂTORUL / GAAMER Oleg Sentsov    
20.45 – 22.25 ADIO MAMĂ! / GOODBYE MOM! Svetlana Proskurina    
22.45 – 24.25 FRICA / PANIC Barbara Zemljič    
20.45 – 22.25 LUTON Michalis Konstantatos    
22.45 – 24.15 HAYTARMA, ISTORIA UNEI NAŢIUNI / HAYTARMA, HISTORZ OF A NATION Akhtem Seitablaev    
20.45 – 22.25 LEGENDE VII / LIVING LEGENDS Niki Iliev    
22.45 – 24.30 JACHETELE VERZI / GREEN JACKETS Volodymyr Tykhyy    
20.45 -22.25 HAOS ÎN CASBAH / ROCK THE CASBAH Laïla Marrakchi    
22.30 – 24.15 JOANNA Michael Serne    
20.45 – 22.30 BRÂNCUSI DIN ETERNITATE / BRANCUSI FROM ETERNITY (avanpremiera) Adrian Popovici    
22.45 – 24.15 UN ACOPERIS DEASUPRA CAPULUI /A ROOF OVERHEAD Adrian Popovici    
20.45 – 22.25 CALEA HALIMEI / HALIMA’S PATH Arsen Ostojic    
22.45 – 24.25 FIUL NIMĂNUI / NO ONE’S SON Arsen Ostojic    

 

21 August - 30 August 2014
SANDALANDALA
  Ora Titlul Regizor Durată (min.)
20.45 – 22.20 ÎNTÂLNIRI ÎNCRUCIŞATE / CROSSING DATES Anca Damian    
22.30 – 24.05 LICEENII …ÎN 53 DE ORE ŞI CEVA / HIGH SCHOOL IN LESS THAN 53 HOURS Adrian Popovici    
20.45 – 22.20 O VARĂ FOARTE INSTABILĂ / A VERY UNSETTLED SUMMER Anca Damian    
22.30 – 24.10 MARIA Călin Peter Netzer    
20.45 – 22.25 FIUL NIMĂNUI / NO ONE’S SON Arsen Ostojic    
22.45 – 24.20 ROMANTICII / THE ROMANTICISTS Shoghik Tadevosyan / Areg Azatyan    
20.45 – 22.15 EST-ALGIA /EASTALGIA Daria Onyshchenko    
22.30 – 24.05 POST PARTUM Delphine Noels    
20.45 – 22.15 UMILINŢA / MEEKNESS Cătălin Apostol    
22.30 – 24.00 CASANOVA. IDENTITATE FEMININĂ /CASANOVA. FEMININE IDENTITY Marius Barna    
20.45 – 22.45 FRAŢII. ULTIMA CONFESIUNE /BROTHERS. THE FINAL CONFESSION Viktoria Trofimenko    
23.00 – 24.15 CRULIC Anca Damian    
20.45 – 23.00 EVA Adrian Popovici    
23.15 – 24.45 UN ACOPERIŞ DEASUPRA CAPULUI / A ROOF OVERHEAD Adrian Popovici    
20.45 – 22.00 AVENTURILE LUI CAP PĂTRAT ŞI CAP ROTUND / THE STRESFULL ADVENTURES OF BOXHEAD AND ROUNDHEAD Elliot Cowan (animaţie)    
22.15 – 24.00 LUTON Michalis Konstantatos    
20.45 – 22.25 LEGENDELE VII /LIVING LEGENDS Niki Iliev    
22.45 – 24.15 CALEA HALIMEI /HALIM’S PATH Arsen Ostojic    
20.45 – 22.30 JACHETELE VERZI /GREEN JACKETS Volodymyr Tykhyy     
22.45 – 24.20 BRÂNCUŞI DIN ETERNIATE / BARNCUSI FROM ETERNITY Adrian Popovici    
20.45 – 22.15 TOŢI COPIII DOMNULUI / ALL GOD’S CHILDREN Adrian Popovici    
22.30 – 24.15 ÎNTÂLNIRI ÎNCRUCIŞATE / CROSSING DATES Anca Damian